MENU
Jesteś tutaj: Logistyka Logistyka kontraktowa

Logistyka kontraktowa

19:52, dnia 08 maj 2022r.
Kategoria:Logistyka
384
0

Logistyka DMTCo to jest logistyka kontraktowa?

Jesteś właścicielem firmy, który chce obniżyć koszty posiadania magazynu. Być może nie masz środków na zakup magazynu ani na jego utrzymanie. Nie masz budżetu na zatrudnienie dodatkowych pracowników do zarządzania magazynem. Rozwiązaniem jest logistyka kontraktowa. Wyjaśnimy, czym jest logistyka kontraktowa i jakie korzyści oferuje.

Czym jest logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa to długoterminowa, kompleksowa usługa logistyczna, która obejmuje zarządzanie centralnym magazynem klienta. Oznacza to, że dostawca usług logistycznych nie tylko zarządza łańcuchem dostaw, ale także zapewnia przestrzeń magazynową oraz odpowiada za rozładunek i konsolidację towarów. Zajmuje się również kompletacją, zabezpieczeniem i wysyłką przesyłek do odbiorcy. Dostawca usług logistycznych utrzymuje porządek w magazynie, przydzielając towary do odpowiednich kategorii na regałach. Kompletuje również zamówienia zgodnie z wymaganiami odbiorcy i przygotowuje je do dystrybucji. Logistyka kontraktowa może obejmować dodatkowe czynności, takie jak etykietowanie, foliowanie i oznaczanie cen, fakturowanie oraz usługi posprzedażowe. Na tak szeroko zakrojone działania pozwala specjalny system informatyczny. Monitoruje on towary magazynowe, śledzi trasy przesyłek i pokazuje, jak towary przemieszczają się po magazynie. Pomaga organizować pracę pracowników magazynu.

Jaki jest zakres logistyki kontraktowej?

Logistyka kontraktowa obejmuje między innymi:

  • krótkoterminowe i długoterminowe przechowywanie towarów
  • możliwość przeładunku
  • zakupy online
  • obsługę kampanii POSM.

Operator logistyczny może przechowywać towary w magazynie krótkoterminowym lub długoterminowym. Następnie transportuje je do dystrybutora lub sprzedawcy detalicznego, gdzie są gotowe do wysyłki. Obsługa kompletacji to proces przyjmowania, składowania, komplementowania, załadunku i rozładunku towarów w celu przygotowania ich do wysyłki. Dużą formą logistyki kontraktowej jest obsługa sklepu internetowego przez klienta. W ramach tego rodzaju współpracy operator logistyki magazynowej przejmuje wszystkie aspekty funkcjonowania sklepu. Odbiera on towary od producenta, przechowuje je, a następnie wysyła do klienta. Operator oferujący logistykę kontraktową może również zarządzać kampanią reklamową, dostarczając materiały marketingowe do siedziby klienta. Gotowe materiały są następnie przechowywane, dystrybuowane i odbierane przez operatora w celu poddania ich recyklingowi lub magazynowaniu.

Jakie są korzyści z logistyki kontraktowej?

Istnieje wiele korzyści z logistyki kontraktowej, zwłaszcza dla nowych operatorów. Można zaoszczędzić pieniądze na magazynie i jego utrzymaniu, a także na ubezpieczeniu. Pieniądze wydane na pracowników można przeznaczyć na inwestycje w reklamę i marketing, aby firma była dobrze znana na rynku. Istniejące firmy będą mogły zwiększyć asortyment swoich produktów i zaoferować doskonałą obsługę klienta dzięki logistyce kontraktowej. Łańcuch dostaw zostanie uproszczony, a koszty stałe nie ulegną zmianie.

Zachęcamy do skorzystania z naszej usługi logistyki kontraktowej oraz innych usług w zakresie magazynowania, dystrybucji i przechowywania towarów.

Artykuł sponsorowany przez Centrum Logistyczne DMT

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*