MENU
Jesteś tutaj: Perfumy Różnica między perfumami, wodą kolońską i innymi zapachami

Różnica między perfumami, wodą kolońską i innymi zapachami

18:51, dnia 05 maj 2022r.
Kategoria:Perfumy
100
0

Kupując zapach, można wiele rozszyfrować — markę, cenę, rodzaj — i otrzymujesz kilka wskazówek, co tak naprawdę zawiera butelka. Zapewne rozpoznasz kategorie zapachów, ale możesz nie wiedzieć, co oznaczają te terminy.

Znalezienie odpowiedniego stężenia jest tak samo ważne, jak wybór idealnego zapachu. Jeśli jest zbyt jasny, zniknie zbyt szybko. Jeśli jest zbyt mocny, zadusi Ciebie (i wszystkich w pobliżu), co jest szybkim sposobem na zniszczenie cudownego zapachu.

Najpierw musisz zrozumieć, jak powstają te zapachy. Producenci mieszają naturalne i syntetyczne olejki, które nadają zapachom ich zapach, z nośnikiem takim jak alkohol. To stabilizuje zapach i rozcieńcza olejki, tworząc to, co czujesz na skórze. Alkohol jest tak samo ważny jak olejki, ponieważ kontroluje stężenie zapachu i czas jego trwania. Poniższe wspólne kategorie informują, jak skoncentrowane są olejki, co pozwala określić, jak lekki lub ciężki będzie ich zapach.

Czyste perfumy, perfumy lub Extrait De Parfum

Te nazwy mogą być trochę mylące, ponieważ nie odnoszą się do czystego olejku perfumowego, który zarówno nieprzyjemnie pachnie, jak i podrażnia skórę. Mimo to czyste perfumy to najwyższe dostępne stężenie zapachu — zwykle od 15 do 30 procent olejku zapachowego — i wystarcza, aby zapach był mocny, zauważalny i trwał przez cały dzień.
Slajd, czyli to, jak daleko zapach rozciąga się od twojego ciała w powietrzu wokół ciebie, jest zawsze bardzo zauważalny w przypadku czystych perfum. Wydają się gęste i gęste w powietrzu, z chmurami zapachu, które można wchodzić i wychodzić, kroić nożem, prawie smakować. Kiedy przytulasz kogoś, kto używa czystych perfum, jest szansa, że ​​będziesz pachniał tak samo przez wiele godzin. Podobnie jak szminka, mogą się przenosić.

Woda perfumowana

Wody perfumowane mają kolejne najwyższe stężenie olejków zapachowych, od 15 do 20 procent. Są tak stworzone, że utrzymują się na skórze przez cały dzień bez powodowania bólu głowy u osoby siedzącej obok ciebie lub przenoszenia się na szyję innej osoby po uścisku. Są najczęstszą kategorią zapachów i zazwyczaj w jaki sposób wypuszczane są wszystkie nowe zapachy. Wiele perfum na ladzie w domu towarowym to wody perfumowane. Zapach będzie wyraźny od rana do wieczora i nadal powinien być wyczuwalny, gdy rozbierasz się w nocy.

Woda toaletowa

Wody toaletowe mają niższe stężenie olejków zapachowych, zwykle od 5 do 15 procent, i są zaprojektowane tak, aby lżej się ścierały na skórze, niekoniecznie utrzymując się do końca wieczoru. Niektórzy twierdzą, że wody toaletowe są przeznaczone do noszenia w ciągu dnia, a wody perfumowane do noszenia na noc, ale jeśli chodzi o piękno, wszystko zależy od tego, co wolisz. W razie wątpliwości rób, co chcesz.

Chociaż wiele udanych zapachów zaczyna się jako woda perfumowana, a następnie jest wydawanych w lżejszych wersjach wody toaletowej, nie zawsze mają one te same nuty, co ich odpowiedniki perfum. Niektóre cięższe nuty, takie jak drewno i paczula, można usunąć, aby zapach był lżejszy; inne, takie jak kwiatowe lub cytrusowe, mogą być dodane w celu wzmocnienia musowania.

Niektórzy sugerują zmianę zapachu po całkowitym zniknięciu wody toaletowej. Ale chociaż wydaje się, że olejki wyblakły, zazwyczaj zapalają się ponownie, gdy wejdą w kontakt z wilgocią. Czy kiedykolwiek znowu poczujesz zapach swojego zapachu, gdy myjesz ręce lub pada deszcz? Jeśli nadal zamierzasz rozpylać inny zapach, upewnij się, że jest on komplementarny, ponieważ nowy zapach może tchnąć nowe życie w starszy.

Logistyka kontraktowa 19:52, dnia 08 maj 2022r.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*